maj 232013
 

W środę, 22 maja2013 r.  w ramach projektu ,,Przedsiębiorczy uczeń – program rozwojowy szkół zawodowych w Gostyninie”, 21 uczniów z kierunku technik ekonomista, z  Zespołu Szkół im. Marii Curie – Skłodowskiej w Gostyninie, zwiedziło Międzynarodowe Targi Artykułów i Usług Reklamowych.

Celem wyjazdu było zapoznanie młodzieży z najnowszymi trendami pojawiającymi się na rynku reklamy. Międzynarodowe Targi Reklamy są od lat ważnym miejscem spotkań producentów dystrybutorów i importerów artykułów i usług reklamowych. Młodzież miała okazję zapoznać się nowościami w takich obszarach tematycznych jak: poligrafia reklamowa, komunikacja wizualna, maszyny i urządzenia do produkcji reklam, artykuły promocyjne i reklamowe, usługi reklamowe, wydawnictwa specjalistyczne itp.

Bezpośredni kontakt z przedstawicielami firm produkujących nowoczesne plotery, drukarki, urządzenia do laminowania, obróbki różnego rodzaju materiałów wykorzystywanych przez zakłady świadczące usługi reklamowe oraz możliwość obserwowania procesu tworzenia produktów reklamowych był dla uczniów pierwszą okazją zapoznania się z światowymi rozwiązaniami stosowanymi w świecie reklamy.

Pobyt na targach pozwolił młodzieży nie tylko zapoznać się ze specyfiką i nowościami pojawiającymi się na rynku reklamowym, ale przede wszystkim wzbudzić refleksję na temat różnorodności tego obszaru usług i określenia własnego miejsca przyszłej pracy zawodowej.

Wyjazd współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 Zamieszczone przez o 16:21