Przedsiębiorczy uczeń http://przedsiebiorczy-uczen.pl Program rozwojowy szkół zawodowych w Gostyninie Fri, 06 Sep 2013 13:17:07 +0000 pl-PL hourly 1 http://wordpress.org/?v=3.4 Ostatnia grupa uczniów odbywających praktykę zawodową http://przedsiebiorczy-uczen.pl/ostatnia-grupa-uczniow-odbywajacych-praktyke-zawodowa/ http://przedsiebiorczy-uczen.pl/ostatnia-grupa-uczniow-odbywajacych-praktyke-zawodowa/#comments Sun, 30 Jun 2013 14:24:06 +0000 admin http://przedsiebiorczy-uczen.pl/?p=108 [...]]]> Uczniowie z kierunku technik elektronik byli ostatnią grupą uczniów odbywających praktykę zawodową w płockich firmach w ramach projektu ,,Przedsiębiorczy uczeń – program rozwojowy szkół zawodowych w Gostyninie”.

Praktyka zawodowa odbyła się w firmach: Opeus, Rolserwis, Clima Hit, Auto-Serwis Pasikowski, Anwi-Car Serwis, Auto-Forum, Systal- Andrzej Cieśliński, Usługi Elektryczne Wiesław Jabłoński.

Uczniowie przez 4 tygodnie pod nadzorem Opiekuna rzetelnie realizowali wybrane działy programu praktyki zawodowej m.in. wykonywali prace przy montażu i uruchamianiu urządzeń elektronicznych, dokonywali konserwacji urządzeń, systematycznie dokonywali serwisu sprzętów elektronicznych, przechodzili przez dział klienta oraz kreatywnie dokonywali prac konstrukcyjno- technologicznych. Praktyka zawodowa była dla uczniów sprawdzeniem własnych możliwości i umiejętności do wykonywania wybranego zawodu. Przez okres praktyk uczniowie mogli utwierdzić się w słuszności wyboru własnej drogi zawodowej. Według uczniów bardzo ważna i godna podkreślenia była rola Opiekuna praktyk, który w dużej mierze przyczynił się do osiągnięcia zamierzonych celów praktyki zawodowej.

Dziękujemy przedsiębiorcom oraz Opiekunom na nawiązanie współpracy z IGRP dla podniesienia jakości szkolnictwa zawodowego poprzez poprowadzenie wzorowej praktyki zawodowej. Praktyki współfinansowane były ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

]]> http://przedsiebiorczy-uczen.pl/ostatnia-grupa-uczniow-odbywajacych-praktyke-zawodowa/feed/ 0 Kolejne praktyki w płockich firmach zakończone powodzeniem http://przedsiebiorczy-uczen.pl/kolejne-praktyki-w-plockich-firmach-zakonczone-powodzeniem/ http://przedsiebiorczy-uczen.pl/kolejne-praktyki-w-plockich-firmach-zakonczone-powodzeniem/#comments Sun, 02 Jun 2013 14:22:04 +0000 admin http://przedsiebiorczy-uczen.pl/?p=104 [...]]]> 31 maja uczniowie z kierunku technik pojazdów samochodowych, technik żywienia i gospodarstwa domowego, technik hotelarstwa zakończyli praktykę. Do szkoły powrócą, jak sami twierdzą z większym doświadczeniem i wiedzą nabytą przez 4-tygodniową praktykę. Uczniowie z kierunku technik pojazdów samochodowych wzorowo odbyli praktykę zawodową w firmach: Michalski Motors, Zep-Mot, Auto-Serwis Pasikowski, Anwi-Car SERWIS, Autogaleria. Opiekunowie zgodnie stwierdzili, że uczniowie są bardzo dobrze przygotowani do pracy w zawodzie. Praktyka zawodowa umożliwiła  uczniom usprawnianie umiejętności praktycznych, nabycie sprawności w organizacji własnego czasu pracy oraz nawiązania nowych relacji i kontaktów, które będą owocowały na przyszłość. Uczniowie tego kierunku zostali wyróżnieni przez Opiekunów za wkład i zaangażowanie w praktykę zawodową.

Hotel Herman, Willa Adriana, Hotel 1, Hotel Czardasz, Hotel Tim, Zajazd pod Szczęśliwą Gwiazdą, Hotel Starzyński, Hotel Tumski w tym roku nawiązały współpracę z IGRP dla realizacji praktyki zawodowej kierunku technik hotelarstwa. Opiekunowie rzetelnie przeprowadzili uczniów przez wybrane działy: recepcyjny i administracyjno-gospodarczy, uzupełniając wiedzę teoretyczną uczniów.

Technicy żywienia i gospodarstwa domowego praktykę odbyli w: Hotelu Czardasz, Hotelu Herman, Restauracji ,,Oberża pod Strzechą”, Restauracji Estera, Samuraj, Hotelu TiM, ,,Zajazd pod Szczęśliwą Gwiazdą”. Okres majowy, choć ciężki dla uczniów był dobrą okazją do nabycia umiejętności praktycznych. Wydarzenia miesiąca powodujące wielkie zapotrzebowanie na usługi gastronomiczne znacznie wzbogaciły uczniów w nowe doświadczenia, umiejętność organizacji miejsca i czasu pracy, pokonywania wszelkich trudności i sytuacji stresowych. Praktyki współfinansowane były ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

103_2930 SONY DSC zdjecia praktykantów 016 SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC ]]>
http://przedsiebiorczy-uczen.pl/kolejne-praktyki-w-plockich-firmach-zakonczone-powodzeniem/feed/ 0
Zakończenie praktyki zawodowej http://przedsiebiorczy-uczen.pl/zakonczenie-praktyki-zawodowej/ http://przedsiebiorczy-uczen.pl/zakonczenie-praktyki-zawodowej/#comments Mon, 27 May 2013 14:23:01 +0000 admin http://przedsiebiorczy-uczen.pl/?p=106 [...]]]> 24 maja b.r. uczniowie z kierunku technik budownictwa zakończyli praktykę zawodową. Przez 3 tygodnie uczniowie z wyżej wymienionego kierunku mieli możliwość wykorzystania wiedzy teoretycznej jak i również sprawdzenia własnych umiejętności praktycznych.

Praktyka odbyła się w firmach: SCANBUD POLSKA, BIAFRA, PROMESA, CIAŁBUD, INTERBUD. Opiekunowie w sposób rzetelny przedstawili uczniom strukturę organizacyjną przedsiębiorstw budowlanych, ukazali sposób prowadzenia i koordynacji typowych prac budowlanych. Podczas praktyki zawodowej uczniowie mogli planować, organizować, wykonywać prace budowlane jak i również poszerzyć własną wiedzę przy analizie rysunku technicznego. Praktyka zawodowa była dla uczniów sprawdzeniem własnych sił i zdolności niezbędnych do wykonywania zawodu w przyszłości.

Wszystkim Opiekunom oraz Właścicielom Firm serdecznie dziękujemy za nawiązanie współpracy w ramach projektu, która przyczyni się do poprawy jakości kształcenia zawodowego. Praktyki współfinansowane były ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC ]]> http://przedsiebiorczy-uczen.pl/zakonczenie-praktyki-zawodowej/feed/ 0 Międzynarodowe Targi Artykułów i Usług Reklamowych http://przedsiebiorczy-uczen.pl/miedzynarodowe-targi-artykulow-i-uslug-reklamowych/ http://przedsiebiorczy-uczen.pl/miedzynarodowe-targi-artykulow-i-uslug-reklamowych/#comments Thu, 23 May 2013 14:21:23 +0000 admin http://przedsiebiorczy-uczen.pl/?p=102 [...]]]> W środę, 22 maja2013 r.  w ramach projektu ,,Przedsiębiorczy uczeń – program rozwojowy szkół zawodowych w Gostyninie”, 21 uczniów z kierunku technik ekonomista, z  Zespołu Szkół im. Marii Curie – Skłodowskiej w Gostyninie, zwiedziło Międzynarodowe Targi Artykułów i Usług Reklamowych.

Celem wyjazdu było zapoznanie młodzieży z najnowszymi trendami pojawiającymi się na rynku reklamy. Międzynarodowe Targi Reklamy są od lat ważnym miejscem spotkań producentów dystrybutorów i importerów artykułów i usług reklamowych. Młodzież miała okazję zapoznać się nowościami w takich obszarach tematycznych jak: poligrafia reklamowa, komunikacja wizualna, maszyny i urządzenia do produkcji reklam, artykuły promocyjne i reklamowe, usługi reklamowe, wydawnictwa specjalistyczne itp.

Bezpośredni kontakt z przedstawicielami firm produkujących nowoczesne plotery, drukarki, urządzenia do laminowania, obróbki różnego rodzaju materiałów wykorzystywanych przez zakłady świadczące usługi reklamowe oraz możliwość obserwowania procesu tworzenia produktów reklamowych był dla uczniów pierwszą okazją zapoznania się z światowymi rozwiązaniami stosowanymi w świecie reklamy.

Pobyt na targach pozwolił młodzieży nie tylko zapoznać się ze specyfiką i nowościami pojawiającymi się na rynku reklamowym, ale przede wszystkim wzbudzić refleksję na temat różnorodności tego obszaru usług i określenia własnego miejsca przyszłej pracy zawodowej.

Wyjazd współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

]]>
http://przedsiebiorczy-uczen.pl/miedzynarodowe-targi-artykulow-i-uslug-reklamowych/feed/ 0
Zakończone praktyki zawodowe dla dwóch kierunków kształcenia http://przedsiebiorczy-uczen.pl/zakonczone-praktyki-zawodowe-dla-dwoch-kierunkow-ksztalcenia/ http://przedsiebiorczy-uczen.pl/zakonczone-praktyki-zawodowe-dla-dwoch-kierunkow-ksztalcenia/#comments Wed, 08 May 2013 14:20:41 +0000 admin http://przedsiebiorczy-uczen.pl/?p=100 [...]]]> 12 kwietnia br. zakończyły się praktyki z kierunku technik ekonomista. Praktyka, realizowana w firmach: OPEUS, Grupa B4, Kancelaria Podatkowa POMORSKI, Bildau&Bussmann Polska, przebiegła w sposób jak najbardziej poprawny, dając uczniom możliwość nabycia umiejętności praktycznych.

26 kwietnia br. po 6 tygodniowym starciu się uczniów z praktyczną stroną zawodu technik obsługi turystycznej ukończono praktykę. Współpraca z biurami podróży okazała się bardzo owocna. W tym roku praktyka odbyła się w firmach: Gler Travel, My Travel, Panorama-Tour, BESTKB, Urlopy.pl.

Wszystkim opiekunom oraz właścicielom firm serdecznie dziękujemy za nawiązanie współpracy w ramach projektu, która przyczyni się do poprawy jakości kształcenia zawodowego. Praktyki współfinansowane były ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC 1 20130426_092014 20130426_092501 20130426_093108 20130426_104216 SONY DSC ]]>
http://przedsiebiorczy-uczen.pl/zakonczone-praktyki-zawodowe-dla-dwoch-kierunkow-ksztalcenia/feed/ 0
Praktykanci na XVII Targach Turystyki i Wypoczynku w Warszawie http://przedsiebiorczy-uczen.pl/praktykanci-na-xvii-targach-turystyki-i-wypoczynku-w-warszawie/ http://przedsiebiorczy-uczen.pl/praktykanci-na-xvii-targach-turystyki-i-wypoczynku-w-warszawie/#comments Mon, 22 Apr 2013 14:19:47 +0000 admin http://przedsiebiorczy-uczen.pl/?p=98 [...]]]> W piątek, 19 kwietnia 2013 r. w ramach projektu ,,Przedsiębiorczy uczeń – program rozwojowy szkół zawodowych w Gostyninie”, uczniowie z Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego oraz Zespołu Szkół im. Marii Curie – Skłodowskiej w Gostyninie, z kierunków technik żywienia i gospodarstwa domowego, technik hotelarstwa i technik obsługi turystycznej, zwiedzili największe w Polsce Targi Produktów Regionalnych „Regionalia” oraz Targi Turystyki i Wypoczynku w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska.

Praktykanci kierunku hotelarstwa oraz obsługi turystycznej poznali różnorodne oferty wyjazdowe i pobytowe oraz niezwykły kiermasz propozycji wypoczynku wakacyjnego i weekendowego. Targi były również doskonałą okazją do zapoznania się z procesem planowania udanego urlopu, który zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających.  Natomiast uczniowie z kierunku technik żywienia i gospodarstwa domowego skupili się głównie na smakach kuchni regionalnej, istocie przypraw i żywności ekologicznej. Targi ukazały również sukces kuchni mazowieckiej i zasady łącznia produktów spożywczych do wykonania wykwintnego dania. Targi pomogły uczniom zorientować się w głównych trendach urlopowych jak i również w kuchni polskiej.

DSC_3757 DSC_3758 DSC_3760 DSC_3761 DSC_3800 ]]> http://przedsiebiorczy-uczen.pl/praktykanci-na-xvii-targach-turystyki-i-wypoczynku-w-warszawie/feed/ 0 Praktykanci na targach budowlanych MUREXPO http://przedsiebiorczy-uczen.pl/praktykanci-na-targach-budowlanych-murexpo/ http://przedsiebiorczy-uczen.pl/praktykanci-na-targach-budowlanych-murexpo/#comments Mon, 15 Apr 2013 14:18:30 +0000 admin http://przedsiebiorczy-uczen.pl/?p=96 [...]]]> W ramach projektu ,,Przedsiębiorczy uczeń – program rozwojowy szkół zawodowych w Gostyninie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Izba Gospodarcza Regionu Płockiego odpowiada za organizację Targów Branżowych dla uczniów objętych projektem.

Tym razem zorganizowano wyjazd uczniów z kierunku technik budownictwa na Ogólnopolskie Targi Budowlane MUREXPO, które odbyły się w warszawskim Torwarze dnia 12 kwietnia. 20 uczniów miało możliwość obejrzenia szeroką gamę materiałów budowlanych największych producentów w Polsce. Wyposażenie wnętrz – bogate w różnorodności, nowe technologie budownictwa poszerzyły magazyn wiedzy uczniów, co przyniesie, mamy nadzieję rezultat w ich pracy zawodowej. Na targach odbyły się również bardzo ciekawe panele dyskusyjne, wykłady i szkolenia, w których uczniowie mogli uczestniczyć. Zasady, podstawy i proces budownictwa, projektowanie, technologie, materiały aktualnych trendów i inne zagadnienia z pewnością zostały przyswojone przez przyszłych  techników budownictwa.

DSC_3696 DSC_3698 DSC_3711 DSC_3717 DSC_3722 DSC_3726 ]]> http://przedsiebiorczy-uczen.pl/praktykanci-na-targach-budowlanych-murexpo/feed/ 0 Wyjazd na Międzynarodowe Targi Branżowe MOTOR SHOW w ramach projektu “Przedsiębiorczy uczeń-program rozwojowy szkół zawodowych w Gostyninie” http://przedsiebiorczy-uczen.pl/wyjazd-na-miedzynarodowe-targi-branzowe-motor-show-w-ramach-projektu-przedsiebiorczy-uczen-program-rozwojowy-szkol-zawodowych-w-gostyninie/ http://przedsiebiorczy-uczen.pl/wyjazd-na-miedzynarodowe-targi-branzowe-motor-show-w-ramach-projektu-przedsiebiorczy-uczen-program-rozwojowy-szkol-zawodowych-w-gostyninie/#comments Tue, 09 Apr 2013 14:16:46 +0000 admin http://przedsiebiorczy-uczen.pl/?p=94 [...]]]> Izba Gospodarcza Regionu Płockiego zorganizowała wyjazd uczniów objętych projektem “Przedsiębiorczy uczeń – program rozwojowy szkół zawodowych w Gostyninie”, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na Międzynarodowe Targi Branżowe Motor Show w Poznaniu dnia 5 kwietnia 2013 roku.

Wśród 86 tysięcy miłośników motoryzacji, którzy z podziwem oglądali stoiska największych  importerów samochodowych pojawiło się 48 uczniów z Gostynina. Międzynarodowe Targi Branżowe pozwoliły na poszerzenie własnej wiedzy i kompetencji z zakresu motoryzacji, elektrotechniki, mechaniki uczniom kształcących się w kierunku technik pojazdów samochodowych i technik elektronik. Najnowsze luksusowe samochody, piękne i potężne motocykle, kampery i szybowce stały się obiektem zainteresowania uczniów, którzy mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z wszystkimi modelami motoryzacyjnymi. W trakcie wystawy zorganizowane zostało Rodzinne Miasteczko Bezpieczeństwa, gdzie poszerzono wiedzę uczniów z zakresu bezpieczeństwa edukacją Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu i innych służb ratunkowych. Podczas Motor Show odbył się II Ogólnopolski Zlot Caravanningowy ukazujący wiele innowacyjności. W czasie Międzynarodowych Targów Poznańskich uczniowie mieli również okazję do obejrzenia wystawy sprzętowej zrealizowanej przez Poznań Media Expo. Wzajemne oddziaływanie poszczególnych urządzeń, a także nowych technologii skupiły uwagę głównie sympatyków elektroniki.

Wystawy przygotowane przez Volkswagen Group Polska, Ford Polska, Toyota Motor Poland, Kia Motors Polsko, Volvo Auto Polska, Jaguar, Land Rover Polska, Rolls-Royce Motor Cars Service Warszawa, Ferrari, Wiesmann, Mercedes, Jaguar, Fiat, które prezentowały w sposób imponujący swoje modele, zachęciły do zagłębienia się w świat motoryzacji, bardzo bliski uczniom kształcących się w wyżej wymienionych kierunkach zawodowych.

DSC_3631 (2) DSC_3639 DSC_3679 DSC_3684 ]]> http://przedsiebiorczy-uczen.pl/wyjazd-na-miedzynarodowe-targi-branzowe-motor-show-w-ramach-projektu-przedsiebiorczy-uczen-program-rozwojowy-szkol-zawodowych-w-gostyninie/feed/ 0 II edycja praktyk zawodowych już w marcu http://przedsiebiorczy-uczen.pl/ii-edycja-praktyk-zawodowych-juz-w-marcu/ http://przedsiebiorczy-uczen.pl/ii-edycja-praktyk-zawodowych-juz-w-marcu/#comments Mon, 28 Jan 2013 14:13:44 +0000 admin http://przedsiebiorczy-uczen.pl/?p=92 [...]]]> Kształcenie Kadr – Praktyki zawodowe

W marcu 2013 r. rozpoczniemy realizację drugiej edycji praktyk zawodowych, które są realizowane w ramach projektu “Przedsiębiorczy uczeń – program rozwojowy szkół zawodowych w Gostyninie”. W tej edycji łącznie będzie uczestniczyło 111 uczniów z następujących kierunków: technik pojazdów samochodowych, technik żywienia i gospodarstwa domowego, technik budownictwa, technik ekonomista, technik obsługi turystycznej, technik elektronik, technik hotelarstwa.

]]>
http://przedsiebiorczy-uczen.pl/ii-edycja-praktyk-zawodowych-juz-w-marcu/feed/ 0
Kursy zawodowe realizowane w ramach projektu http://przedsiebiorczy-uczen.pl/kursy-zawodowe-realizowane-w-ramach-projektu/ http://przedsiebiorczy-uczen.pl/kursy-zawodowe-realizowane-w-ramach-projektu/#comments Fri, 07 Dec 2012 09:27:35 +0000 admin http://przedsiebiorczy-uczen.pl/?p=38 [...]]]> W Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie, Gostynińskim Centrum Edukacyjnym oraz Zakładzie Doskonalenia Zawodowego od miesiąca września do miesiąca grudnia odbywały się kursy zawodowe. Realizowane były one w trybie sobotnio-niedzielnym. Również od września do końca trwania projektu prowadzone są zajęcia z języka angielskiego.Kursy obejmowały tematykę:

  • zawodu barman-sommelier,
  • zawodu barman-kelner,
  • diagnostyki komputerowej pojazdów,
  • kosztorysowania komputerowego,
  • projektowania/programowania stron www,
  • księgowości,
  • zawodu animatora czasu wolnego + wychowawca kolonijny.

Na zakończenie kursu każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie potwierdzające ukończenie kursu.

IF IF IF IF IF DSC_0002 DSC_0004 DSC_0014 DSC_0017 DSC_0020 DSC_0022 DSC_0023 DSC_0030 DSC_0043 DSC_0046 DSC_0050 DSC_0060 IF IF IF IF DSCF0027 DSCF0034 DSCF0048 DSCF0075 IF IF IF IF IF IF IF IF IF IF IF IF IF IF IF IF SAM_0182 SAM_0183 SAM_0184 SAM_0185 SAM_0186 ]]>
http://przedsiebiorczy-uczen.pl/kursy-zawodowe-realizowane-w-ramach-projektu/feed/ 0