kwi 222013
 

W piątek, 19 kwietnia 2013 r. w ramach projektu ,,Przedsiębiorczy uczeń – program rozwojowy szkół zawodowych w Gostyninie”, uczniowie z Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego oraz Zespołu Szkół im. Marii Curie – Skłodowskiej w Gostyninie, z kierunków technik żywienia i gospodarstwa domowego, technik hotelarstwa i technik obsługi turystycznej, zwiedzili największe w Polsce Targi Produktów Regionalnych „Regionalia” oraz Targi Turystyki i Wypoczynku w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska.

Praktykanci kierunku hotelarstwa oraz obsługi turystycznej poznali różnorodne oferty wyjazdowe i pobytowe oraz niezwykły kiermasz propozycji wypoczynku wakacyjnego i weekendowego. Targi były również doskonałą okazją do zapoznania się z procesem planowania udanego urlopu, który zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających.  Natomiast uczniowie z kierunku technik żywienia i gospodarstwa domowego skupili się głównie na smakach kuchni regionalnej, istocie przypraw i żywności ekologicznej. Targi ukazały również sukces kuchni mazowieckiej i zasady łącznia produktów spożywczych do wykonania wykwintnego dania. Targi pomogły uczniom zorientować się w głównych trendach urlopowych jak i również w kuchni polskiej.

 Zamieszczone przez o 16:19

Praktykanci na targach budowlanych MUREXPO

 Uncategorized  Komentowanie nie jest możliwe
kwi 152013
 

W ramach projektu ,,Przedsiębiorczy uczeń – program rozwojowy szkół zawodowych w Gostyninie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Izba Gospodarcza Regionu Płockiego odpowiada za organizację Targów Branżowych dla uczniów objętych projektem.

Tym razem zorganizowano wyjazd uczniów z kierunku technik budownictwa na Ogólnopolskie Targi Budowlane MUREXPO, które odbyły się w warszawskim Torwarze dnia 12 kwietnia. 20 uczniów miało możliwość obejrzenia szeroką gamę materiałów budowlanych największych producentów w Polsce. Wyposażenie wnętrz – bogate w różnorodności, nowe technologie budownictwa poszerzyły magazyn wiedzy uczniów, co przyniesie, mamy nadzieję rezultat w ich pracy zawodowej. Na targach odbyły się również bardzo ciekawe panele dyskusyjne, wykłady i szkolenia, w których uczniowie mogli uczestniczyć. Zasady, podstawy i proces budownictwa, projektowanie, technologie, materiały aktualnych trendów i inne zagadnienia z pewnością zostały przyswojone przez przyszłych  techników budownictwa.

 Zamieszczone przez o 16:18
kwi 092013
 

Izba Gospodarcza Regionu Płockiego zorganizowała wyjazd uczniów objętych projektem “Przedsiębiorczy uczeń – program rozwojowy szkół zawodowych w Gostyninie”, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na Międzynarodowe Targi Branżowe Motor Show w Poznaniu dnia 5 kwietnia 2013 roku.

Wśród 86 tysięcy miłośników motoryzacji, którzy z podziwem oglądali stoiska największych  importerów samochodowych pojawiło się 48 uczniów z Gostynina. Międzynarodowe Targi Branżowe pozwoliły na poszerzenie własnej wiedzy i kompetencji z zakresu motoryzacji, elektrotechniki, mechaniki uczniom kształcących się w kierunku technik pojazdów samochodowych i technik elektronik. Najnowsze luksusowe samochody, piękne i potężne motocykle, kampery i szybowce stały się obiektem zainteresowania uczniów, którzy mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z wszystkimi modelami motoryzacyjnymi. W trakcie wystawy zorganizowane zostało Rodzinne Miasteczko Bezpieczeństwa, gdzie poszerzono wiedzę uczniów z zakresu bezpieczeństwa edukacją Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu i innych służb ratunkowych. Podczas Motor Show odbył się II Ogólnopolski Zlot Caravanningowy ukazujący wiele innowacyjności. W czasie Międzynarodowych Targów Poznańskich uczniowie mieli również okazję do obejrzenia wystawy sprzętowej zrealizowanej przez Poznań Media Expo. Wzajemne oddziaływanie poszczególnych urządzeń, a także nowych technologii skupiły uwagę głównie sympatyków elektroniki.

Wystawy przygotowane przez Volkswagen Group Polska, Ford Polska, Toyota Motor Poland, Kia Motors Polsko, Volvo Auto Polska, Jaguar, Land Rover Polska, Rolls-Royce Motor Cars Service Warszawa, Ferrari, Wiesmann, Mercedes, Jaguar, Fiat, które prezentowały w sposób imponujący swoje modele, zachęciły do zagłębienia się w świat motoryzacji, bardzo bliski uczniom kształcących się w wyżej wymienionych kierunkach zawodowych.

 Zamieszczone przez o 16:16