Zakończenie praktyki zawodowej

 Uncategorized  Komentowanie nie jest możliwe
maj 272013
 

24 maja b.r. uczniowie z kierunku technik budownictwa zakończyli praktykę zawodową. Przez 3 tygodnie uczniowie z wyżej wymienionego kierunku mieli możliwość wykorzystania wiedzy teoretycznej jak i również sprawdzenia własnych umiejętności praktycznych.

Praktyka odbyła się w firmach: SCANBUD POLSKA, BIAFRA, PROMESA, CIAŁBUD, INTERBUD. Opiekunowie w sposób rzetelny przedstawili uczniom strukturę organizacyjną przedsiębiorstw budowlanych, ukazali sposób prowadzenia i koordynacji typowych prac budowlanych. Podczas praktyki zawodowej uczniowie mogli planować, organizować, wykonywać prace budowlane jak i również poszerzyć własną wiedzę przy analizie rysunku technicznego. Praktyka zawodowa była dla uczniów sprawdzeniem własnych sił i zdolności niezbędnych do wykonywania zawodu w przyszłości.

Wszystkim Opiekunom oraz Właścicielom Firm serdecznie dziękujemy za nawiązanie współpracy w ramach projektu, która przyczyni się do poprawy jakości kształcenia zawodowego. Praktyki współfinansowane były ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 Zamieszczone przez o 16:23
maj 232013
 

W środę, 22 maja2013 r.  w ramach projektu ,,Przedsiębiorczy uczeń – program rozwojowy szkół zawodowych w Gostyninie”, 21 uczniów z kierunku technik ekonomista, z  Zespołu Szkół im. Marii Curie – Skłodowskiej w Gostyninie, zwiedziło Międzynarodowe Targi Artykułów i Usług Reklamowych.

Celem wyjazdu było zapoznanie młodzieży z najnowszymi trendami pojawiającymi się na rynku reklamy. Międzynarodowe Targi Reklamy są od lat ważnym miejscem spotkań producentów dystrybutorów i importerów artykułów i usług reklamowych. Młodzież miała okazję zapoznać się nowościami w takich obszarach tematycznych jak: poligrafia reklamowa, komunikacja wizualna, maszyny i urządzenia do produkcji reklam, artykuły promocyjne i reklamowe, usługi reklamowe, wydawnictwa specjalistyczne itp.

Bezpośredni kontakt z przedstawicielami firm produkujących nowoczesne plotery, drukarki, urządzenia do laminowania, obróbki różnego rodzaju materiałów wykorzystywanych przez zakłady świadczące usługi reklamowe oraz możliwość obserwowania procesu tworzenia produktów reklamowych był dla uczniów pierwszą okazją zapoznania się z światowymi rozwiązaniami stosowanymi w świecie reklamy.

Pobyt na targach pozwolił młodzieży nie tylko zapoznać się ze specyfiką i nowościami pojawiającymi się na rynku reklamowym, ale przede wszystkim wzbudzić refleksję na temat różnorodności tego obszaru usług i określenia własnego miejsca przyszłej pracy zawodowej.

Wyjazd współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 Zamieszczone przez o 16:21
maj 082013
 

12 kwietnia br. zakończyły się praktyki z kierunku technik ekonomista. Praktyka, realizowana w firmach: OPEUS, Grupa B4, Kancelaria Podatkowa POMORSKI, Bildau&Bussmann Polska, przebiegła w sposób jak najbardziej poprawny, dając uczniom możliwość nabycia umiejętności praktycznych.

26 kwietnia br. po 6 tygodniowym starciu się uczniów z praktyczną stroną zawodu technik obsługi turystycznej ukończono praktykę. Współpraca z biurami podróży okazała się bardzo owocna. W tym roku praktyka odbyła się w firmach: Gler Travel, My Travel, Panorama-Tour, BESTKB, Urlopy.pl.

Wszystkim opiekunom oraz właścicielom firm serdecznie dziękujemy za nawiązanie współpracy w ramach projektu, która przyczyni się do poprawy jakości kształcenia zawodowego. Praktyki współfinansowane były ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 Zamieszczone przez o 16:20